SATTON

Firma

Satton to szybko ewoluująca spółka, założona w 2007 roku. Działamy w obszarze doradztwa, projektowania, inżynierii oraz budowy zakładów do pozyskiwania energii z biomasy, a także technologicznej obsługi rynku OZE.

Naszym klientom dostarczamy najnowocześniejsze technologiczne know-how, dzięki własnym szerokim międzynarodowym kontaktom.

W kilku najbliższych latach nasza spółka będzie miała spory udział w budowie inwestycji realizujących strategiczny program pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, wdrażany przez Polskę jako dyrektywa Unii Europejskiej.

Zajmujemy się również doradztwem, dostawą i montażem biomasowych kotłów i wytwornic pary. Tak dla klientów z obszarów przemysłu lekkiego i ciężkiego, jak też dla rynku budynków mieszkalnych.

Satton dysponuje profesjonalnym personelem inżynierów oraz projektantów. Nasze rozległe kontakty pozwalają na całościową obsługę projektu inwestycyjnego, w tym sensie, że panujemy nad każdym etapem procesu realizacyjnego konkretnej inwestycji. Każdy projekt prowadzimy ze stałą i wielokrotnie sprawdzoną grupą współpracowników. To gwarantuje rzetelność, zaawansowane doradztwo technologiczne, wysoką jakość obsługi inwestycji potwierdzoną referencjami.

Jesteśmy skoncentrowani na rozwijaniu rynku produkcji i dostaw biomasy dla sektora energetycznego w Polsce i za granicą.

Równocześnie kładziemy nacisk na zaangażowanie w projekty indywidualne, dzięki którym pojedyncze przedsiębiorstwa zyskają alternatywne i ekonomiczne źródła energii. Inwestycja w odnawialne źródła energii jest wysoce opłacalna i daje oszczędności wydatków na energię do 80% (w zależności od zastosowanych technologii). Spora część przedsiębiorców nie jest do końca wyposażona w wiedzę na temat zysków ekonomicznych, które generuje spalanie biomasy. Dlatego jednym z podstawowych celów firmy Satton jest edukacja przedsiębiorstw w zakresie korzyści biznesowych z „zielonych inwestycji” energetycznych.

XXI wiek to czas zmian. „Zielone zmiany” w energetyce to szansa na odbudowę zdewastowanego przemysłem środowiska naturalnego. Chcemy przyczynić się do poprawy jego stany w Polsce i poza granicami naszego kraju.

Wizja

Satton konsekwentnie podąża drogą rozwoju do celu, jakim jest pozycja największego realizatora inwestycji w pozyskiwanie energii z biomasy, w tej części Europy.

Chcemy udowadniać każdym kolejnym projektem, że wiedza, profesjonalne zaplecze kontaktów oraz powiększający się bagaż doświadczeń, pozwoli nam partycypować w rozwoju polskiego i środkowoeuropejskiego rynku energii odnawialnych.

Cele

Jednym ze strategicznych celów firmy Satton jest rzeczywiste i efektywne współtworzenie przyszłości energetycznej Polski oraz polskich przedsiębiorstw.

Dążymy do tego, by być idealnym partnerem dla naszych Klientów. To nie żart, ani puste słowa. Dzielimy się wiedzą i technologią na każdym etapie inwestycji.

Pragniemy realizować inwestycje w produkcję biomasy także na terenie innych krajów Europy, Azji i w pozostałych częściach świata.

Chcemy dostarczać najlepsze możliwe rozwiązania technologiczne, dzięki zaangażowaniu w pozyskiwanie wiedzy oraz dzięki współpracy międzynarodowej z wiodącymi inżynierami z tego sektora.

Współtworzymy „Nowy Zielony Świat”, mając nadzieję na poprawę stanu środowiska naturalnego. Dwie naczelne dyrektywy określają to, co każdorazowo dajemy naszym Klientom: Korzystam i Dbam.